چشم پزشک خوب در جنوب تهران

چشم پزشک خوب در جنوب تهران

چشم یکی از حساس ترین اعضای بدن به حساب می آید بنابر باید برای مراقب از چشم اهمیت زیادی قایل شد . در ادامه به معرفی برخی بیمارهای چشم خواهیم پرداخت .

نزدیک بینی چشم

یکی از رایج ترین مشکلات چشم به حساب می آید . نام دیگر این بیماری چشم  ، میوپی می باشد . در نزدیک بینی چشم ، بیمار هر چیز در فاصله نزدیک را خوب مشاهده می کنید و دید بیمار برای مشاهده هر چیزی در فاصله دور تار می شود .

 • وجود موارد زیر ممکن است فرد را دچار نزدیک بینی کند :
 • از پدر و مادر یک نفر و یا هر دو به این بیماری مبتلا باشند .
 • مطالعه کردن از زاویه نزدیک به مدت طولانی .
 • علائم نزدیک بینی چشم
 • تار دیدن اجسام به ویژه در فاصله دور .
 • دو بینی در هنگام مشاهده اطراف .
 • خستگی بیش از حد چشم ها .
بخش چشم

بخش چشم

درمان نزدیک بینی چشم

برای درمان این بیماری میتوانیم از عینک و یا لنز استفاده کرد و یا در برخی مواقع با تشخیص متخصص چشم می توان عمل جراحی نیز انجام داد .

دوربینی چشم

این بیماری در اکثر مردم در ابتدای تولد وجود دارد و در کودکی این مشکل برطرف می شود . نام دیگر این بیماری هایپروپی می باشد . در دوربینی چشم ، بیمار هر چیز در فاصله دور را خوب مشاهده می کنید و دید بیمار برای مشاهده هر چیزی در فاصله  نزدیک تار می شود .

پیر چشمی

اگر فرد در هنگام خواندن مطالب ریز نتواند به خوبی بخواند ، در واقع دچار پیری چشم شده است . نام دیگر این بیماری  پرسبیوپی می باشد . این بیماری معمولا در سن بالای ۴۰ سال آغاز می شود .

درمان پیر چشمی

برای رفع این مشکل متخصص چشم برای بیماری عینک مطالعه و یا عینک دو کانونی میدهد .

آستیگماتیسم چشم

بیماری آستیگماتیسم بسیار شایع می باشد و بر اثر انحنای قرنیه و نامنظمی قرنیه رخ می دهد . در آستیگماتیسم ، فرد بیمار ممکن است علاوه بر تار دیدن اشیا در دور اشیا در نزدیک هم تار ببیند .

درمان آستیگماتیسم

با عینک و یا لنزهای عدسی می توانیم این مشکل را برطرف کنیم همچنین با تشخیص پزشک می توان جراحی انجام داد و این مشکل را برطرف نمود .

 بیمار آب مروارید

این مشکل معمولا در سن بالای ۸۰ سالگی اتفاق می افتد و فرد بیمار به مرور زمان دچار تاری در دید می شود و موجب می شود در هنگام رانندگی ، مطالعه و همچنین دیدن در هنگام شب دچار مشکل شود . مصرف دخانیات از جمله سیگار،  بیماری دیابت و نور آفتاب باعث می شود خطر ابتلا به این بیماری افزایش پیدا کند .

 رتینیت پیگمنتوزا

اين مشکل مي توانى يك بيماري ارثي باشد و فرد مبتلا از پدر و یا مادر خود به ارث برده باشد .  اگر درمان نشود ممکن است منجر به نابینایی فرد شود  . مصرف ویتامین A با ىوز بالا می تواند باعث کاهش احتمال نابینایی شود .

فلوتر

فلوتر و یا بیماری مگس پران به نوعی از مشکل چشم می گویند که فرد لکه و یا نقاط تاری در بینایی مشاهد می کند .این مشکل در بینایی تا زمانی بی خطر می باشد که این لکه بسیار بزرگ نباشد و بینایی مختل نکند . ولی اگر این لکه بزرگ شود نیاز به مراجعه فوری به پزشک دارد .

آمبلیوپی

گاه ممکن است در کودکی یک چشم نتواند به خوبی ببیند د راین صورت مغز این مشکل چشم دیگر را پشتیانی می کند . در صورتیکه برای درمان این مشکل در بینایی در کودکی اقدامی صورت نگیرد ، منجر به از دست دادن بینایی می شود .

گل مژه

گل مژه به برآمدگی در چشم که مانند یک جوش قرمز می باشد می گویند . این برامدگی معمولا در نزدیکی پلک ظاهر می شود و نوعی عفونت پلک می باشد . این بیماری دوره درمان کوتاهی دارد و معمولا در طول یک هفته بهبود می یابد . نکته مهمی که باید در هنگام ابتلا به گل مژه به آن توجه کرد این است که از قرار دادن لنز در چشم در طول دوره درمان خود داری کرده و چشم ها را آرایش نکنید .

 آلرژی

آلرژی چشم موجب خارش چشم و آبریزش آن می شود . با مراجعه به پزشک متوجه می شوید از چه مواردی باید اجتناب کنید که معمولا موی حیوانات ، غبار و چمن می باشد .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر ، گروه مدیریت سایت کلینیک صدر

2 thoughts on “چشم پزشک خوب در جنوب تهران

 1. علی - شهریور ۷, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۰ ق.ظ

  برای لیزر چشم واسه نمره ی چشم چقدر میگیرید؟

  پاسخ
  • sadrclinic - مهر ۲۸, ۱۳۹۷ در ۱۱:۴۴ ق.ظ

   ابتدا باید برای معاینه به کلینیک مراجعه نمایید .

   پاسخ

پاسخ

شانزده − 15 =

Call Now Button