سونوگرافی داپلر در جنوب تهران

سونوگرافی داپلر در جنوب تهران

یکی از انواع سونوگرافی که بسیار کابرد مهم و حیاتی دارد ، سونوگرافی داپلر می باشد . در مانگاه صدر  یکی از مراکز دارای سونوگرافی داپلر در جنوب تهران است .  برای آشنایی با کاربرد این سونوگرافی با ادامه مطلب همراه باشید …

سونوگرافی داپلر در جنوب تهران

سونوگرافی داپلر در جنوب تهران

سونوگرافی داپلر

برای بررسی و چکاپ عرق خونی از سونوگرافی کالر داپلر استفاده می شود . که در واقع همان بررسی شریان و ورید ها می باشند . به همین منظور است که سونوگرافی داپلر بسیار مورد توجه قرار گرفته است .

شریان ها همان عروقی می باشند که باعث انتقال خون از سمت قلب به سایر اندام های بدن هستند .

ورد عروقی است که خون را از سایر اندام ها به سمت قلب باز می گرداند .

با  استفاده از سونوگرافی کالر داپلر می توان شریان ها و ورید های دست و پاها را بررسی نمود .

به طور مثال برخی موارد هنگام مراجعه پزشک بیمار دچار گرفتگی دست و پا می باشد ، ممکن است پزشک احتمال گرفتگی در قسمت ورید را بدهد . بنابراین برای بیمار سونوگرافی داپلر را انجام می دهد تا در صورت وجود لخته و گرفتگی بیمار سریع تحت درمان قرار بگیرد .

افرادی که دچار بیماری دیابت هستند ، هنگامی که مشکوک به انسداد شریانی می باشند  باعث ضعیف بودن پلاک های آترواسکلروتیک در شیار های خونرسان می شوند و باعث سردی در اندام و سایر مشکلات می گردد .

در صورتی که بیمار مشکل دیابتی داشته باشد و دچار زخم های دیابتی شده ، اگر زخم ها سخت یهیود یابند سونوگرافی داپلر انجام می شود . زیرا این مشکل به دلیل خونرسانی ضعیف ایجاد شده است و با استفاده از سونورگرافی داپلر قابل مشاهده می باشد .

کلینیک صدر ، یکی از بهترین کلینیک در جنوب تهران می باشد . جهت دریافت مشاوره می توانید با شماره۵۵۶۱۷۱۷۰ تماس حاصل نمایید . 

کاربردهای سونوگرافی  داپلر

بررسی نمودن تنگی عروق گردن از جمله کاروتید یکی از کاربرد های مهم در سونوگرافی داپلر می باشد . این شریان ها باعث انتقال خون از قلب به مغز می شوند .  گاهی ممکن است به لیل بیماریهای قلبی و … این عروق منجر به تنگی و در نتیجه کاهش جریان مغز شوند .

از سونوگرافی داپلر می توان برای بررسی واریکوسل نیز استفاده نمود . این مشکل یکی از دلایل مهم نازایی در مردان می باشد . با سونوگرافی داپلر می توان واریکوسل را تشخیص داد . با استفاده از این سونوگرافی می توان درجه این بیماری را مشخص نمود .

یکی از دلایل افزایش فشار خون ، تنگی عروق کلیه ها می باشد . با سونوگرافی داپلر این مشکل را نیز می توان بررسی نمود .

ار سونوگرافی داپلر می توان در بارداری نیز استفاده نمود . مادرانی که پزشک احتمال می دهد رشد جنین آنها کم بوده  و یا مشکلاتی در خونرسانی به جفت احساس کند از سونوگرافی داپلر برای بررسی دقیق تر استفاده می نماید .

بخش های مختلف کلینیک صدر

دندانپرشکی

سونوگرافی

گوش ، حلق و بینی

پوست ، مو و زیبایی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر ، گروه مدیریت سایت کلینیک صدر

پاسخ

4 + 6 =