سونوگرافی بارداری

سونوگرافی بارداری

از موارد پر اهمیت در دوران بارداری، انجام سونوگرافی بارداری می باشد . اما چه تعداد سونوگرافی در این دوره انجام می شود ؟ آیا انجام سونوگرافی برای مادر و جنین ممکن است خطرناک باشد ؟

سونوگرافی بارداری

سونوگرافی بارداری

سونوگرافی دوران بارداری

پنج سونوگرافی در بارداری بسیار ضروری می باشد که در تمام سونوگرافی ها باید انجام شود . از جمله :

سونوگرافی تشخیص بارداری

این سونوگرافی در هفته های اول بارداری برای تشخیص بارداری از بانوان انجام می شود .

سونوگرافی سه ماهه اول بارداری

غربالگری سه ماهه اول بارداری که همان سونوگرافی NT می باشد به منظور بررسی مایع پشت گردن جنین انجام می شود که با بررسی آن می توان بسیاری از مشکلات کروموزمی در جنین را تشخیص داد . ۷۵ درصد از نتیجه های این سونوگرافی صحت دارد و اگر سونوگرافی سه ماهه اول بارداری همراه با آزمایش خون انجام شود، بیش از ۹۰ درصد نتیجه آن درست می باشد . این سونوگرافی نیز مانند سونوگرافی رحم از روی شکم انجام می شود .

سونوگرافی سه ماهه دوم بارداری

در غربالگری سه ماهه دوم بارداری از سونوگرافی آنومالی به منظور بررسی کامل جنین استفاده می شود . این سونوگرافی بین هفته ۱۸ تا ۲۲ قابل انجام می باشد . لازم به ذکر است که درصورت نیاز ممکن است پزشک این سونوگرافی را در هفته ۱۷ نیز انجام دهد . ( این مورد برای افرادی می باشد که سونوگرافی سه ماهه اول بارداری نتیحه مشکوک داشته اند تا درصورت تایید مشکل در جنین و روند بارداری امکان اجازه سقط از پزشکی قانونی وجود داشته باشد . )

سونوگرافی سه ماهه آخر بارداری

این نوع سونوگرافی نیز به منظور بررسی دقیق جنین بعد از هفته ۳۰ انجام می شود .

در چه مواردی نیاز به سونوگرافی های بیشتر می باشد ؟

اگر مادر دچار دیابت، فشار خون بالا، لکه بینی شدید، بادراری چند قلو، خونریزی، بیماری های زنان از دجمله : ترشحات نامطلوب، عفونت رحم و … باشد نیاز به انجام سونوگرافی های بیشتر می باشد .

توجه داشته باشید برای انجام بررسی های دقیق باید به یک مرکز سونوگرافی خوب مراجعه نمایید تا دارای تجهزات مناسب و تکنسیت با تجربه باشد .

یکی از مراکز سونوگرافی در جنوب تهران، درمانگاه صدر می باشد که دارای جدیدترین امکانات است . برای دریافت مشاوره و یا تعیین وقت از درمانگاه خیریه صدر می توانید با شماره ۵۵۶۲۹۵۶۷ تماس حاصل نمایید . پیج اینستاگرام درمانگاه صدر 

هزینه سونوگرافی بارداری

انجام هزینه های سونوگرافی با توجه به تعرفه مشخص شده در وزارت بهداشت و نظام پزشکی می باشد .  

پاسخ

بیست + 5 =