سوالات متداول سونوگرافی

سوالات متداول سونوگرافی

سوالات متداول سونوگرافی

سوالات متداول سونوگرافی

سوالات متدوال سونوگرافی

زمان انجام غربالگری بارداری چه زمانی است ؟

سونوگرافی غربالگری تنها در دو مرحله انجام می شود . مرحله اول هفته ۱۱ تا ۱۳ و مرحله دوم هفته ۱۸ تا ۲۲ می باشد . غربالگری مرحله سوم ندارد .

اگر زمان انجام غربالگری اول گذشته باشد امکان انجام غربالگری دوم وجود دارد ؟

بله اگر در زمان مشخص شده یعنی هفته ۱۱ تا ۱۳ بارداری غربالگری اول انجام نشده باشد ، می توان غربالگری دوم را در هفته ۱۸ تا ۲۲ انجام داد .

تفاوت سونوگرافی دو بعدی ، سه بعدی و چهار بعدی چیست ؟

سونوگرافی دو بعدی ، سونوگرافی سیاه و سفید می باشد . این سونوگرافی هم در دوره باردای و هم برای بررسی کردن قسمت های مختلف بدن انجام می شود .

در سونوگرافی سه بعدی تصاویر رنگی می باشد و بعد از سونوگرافی  تصاویر بازسازی می شود .

سونوگرافی چهاربعدی هم مانند سونوگرافی سه بعدی نگی است با اسن تفاوت که همان لحظه تصاویر بازسازی می شود .

 

سونوگرافی داپلر در دوران بارداری چه مواردی را می توان بررسی نمود ؟

در این نوع سونوگرافی می توان به موارد مختلفی مانند مقاومت جریان خون ، مقاومت جریان مغز جنین ، حجم جریان خون و … بررسی می شود . این نوع سونوگرافی به طور کلی زمانی انجام می شود که با توجه به سن حاملگی جنین کوچک تر باشد همچنین در هنگامی که در زمان وجود مشکل در جرییان خون و بند ناف جنین نیز این سونوگرافی انجام می شود .

 

برای تشخیص سندروم داون باید چه نوع سونوگرافی انجام داد ؟

برای تشخیص سندروم داون از سونوگرافی NT استفاده می شود . این سونوگرافی در هفته ۱۱ تا آخر هفته ۱۳ انجام می شود . افرادی که نسبت فامیلی دارند و یا فردی در فامیل دچار این مشکل می باشد باید این سونوگرافی را انجام دهند .

 

دلایل انجام سونوگرافی خارج از رحم چیست ؟

عدم عبور تخمک به داخل رحم که به دلیل پیوسته بودن دیواره رحم می باشد ، سونوگرافی خارج از رحم رخ می دهد . این مشکل ممکن است دلایل مختلفی باشه باشد .

پاسخ

نه − 8 =