جراحی های سرپایی در جنوب تهران

جراحی های سرپایی

امروزه پیشرفت چشمگیری در زمینه‌ی جراحی سرپایی و بیهوشی در سراسر دنیا حاصل شده است. توسعه‌ی روشهای جراحی با توجه به تکنولوژی جدید همزمان با پیشرفت تکنیکهای بیهوشی باعث جایگزینی جراحی‌های سرپایی با جراحی‌هایی که نیازمند بستری هستند، شده است. از مزایای این جراحی‌ها کنترل درد پس از عمل، تهوع و استفراغ است. همچنین بعد از این جراحی‌ها ترخیص سریعتر صورت می‌گیرد، کیفیت ریکاوری بهتر است. اجرای مراقبت بیهوشی ایمن و بدون عوارض در جراحی‌های سرپایی اهمیت بسیاری دارد.

جراحی های سرپایی

بخشهای جراحی سرپایی

جراحی های سرپایی و اقدامات تشخیصی و درمانی بدون نیاز به بستری قبلی یا بعدی انجام می‌پذیرد. محلهای جراحی سرپایی از اتاق عمل اصلی یا اتاق عمل جداگانه داخل یک بیمارستان، یک مرکز مجزا که از لحاظ فیزیکی به یک بیمارستان یا محوطه‌ی آن وصل می‌باشد یا یک مرکز غیر وابسته به بیمارستان که آن‌را مرکز جراحی آزاد می‌نامند، تشکیل شده است.

مزایای جراحی سرپایی

از مهمترین مزایای جراحی های سرپایی این است که بیمار زودتر قادر به انجام فعالیت‌های روزانه می‌باشد و نیز زمان کوتاه جدایی فرد از محیط زندگی در اطفال و افراد مسن بسیار اهمیت دارد چرا که موجب کم شدن مشکلات روحی و رفتاری او می‌شود.

بیهوشی در مطب

هم اکنون بسیاری از جراحی‌های سرپایی در مطب پزشکان انجام می‌شود. عملهایی که در مطب صورت می‌پذیرند، همراه با بی‌حسی موضعی هستند.

ملاحظات ایمنی بیمار

هنگام انجام جراحی سرپایی در مطب باید توافقی به منظور انتقال و پذیرش ناگهانی بیماران با بیمارستانی که در نزدیکی آن مطب قرار دارد، صورت بگیرد تا در صورت لزوم بیمار را منتقل کنند.

مواد بیهوشی

یک بیهوشی ایمن باید با حداقل عوارض جانبی نامناسب و ریکاوری سریع انجام شود. برخی هوشبرهایی که اثرشان زود برطرف می‌شود مثل پروپوفول، رمی فنتانیل، دسفلوران و سووفلوران سبب تسریع ترخیص بیمار می‌شوند. بی حسی موضعی حاصل از بی‌حس کننده‌ی موضعی با اثر طولانی احساس درد در جراحی‌های پیچیده را کاهش می‌دهد.

 تسهیلات

جراحی های سرپایی باید مثل جراحی های بستری، از نظر اتاقهای عمل، وسایل بیهوشی و تسهیلات موجود در ریکاوری یکسان باشد و از نظر کیفیت نباید با هم تفاوت داشته باشند. پرسنل این جراحی‌ها لازم است که به همان اندازه ماهر و ورزیده باشند، واحد مراقبت از بیهوشی PACU و کارکنان آن نیز باید در صورت نیاز توانایی نگهداری از بیمار برای چند ساعت بعد از عمل را داشته باشند.

پاسخ

هجده − هفده =

Call Now Button