بهترین مرکز ارتودنسی دندان در تهران

بهترین مرکز ارتودنسی دندان در تهران

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که به درمان مشکلات دندان می پردازد، وضعیتی که فاصله دندان ها و ناهنجاری ها گوناگون توسط آن برطرف می شود. اما باید دقت داشته باشید برای این روش که هم درمانی و هم زیبایی به شمار می آید به بهترین مرکز ارتودنسی دندان در تهران مراجعه نمایید تا یک دندانپزشک با دقت و مهارت بالا  به رفع این مشکلات دندان شما بپردازد.

ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان

اهداف دندانپزشک در ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان منجر به رفع فاصله ببن دندان ها، هماهنگ کردن دندان ها در یک ردیف ، بهبود گفتار یا توانایی جویدن ، تقویت سلامت دراز مدت لثه ها و دندان ها، جلوگیری از سایش بیش از حد طولانی مدت و یا آسیب دندان می شود.

درمان می تواند ظاهر دندان ها را بهبود بخشد اما در بعضی موارد همچنین می تواند باعث بهبود عملکرد جویدن و گفتار و کمک به محافظت از دندان ها شود.

انواع ارتودنسی دندان

ارتودنسی ثابت دندان

این ها رایج ترین روش مورد استفاده در ارتودنسی می باشد، برای مواردی که فاصله بین دندان ها زیاد بوده و مشکلات بسیاری در دندان ها وجود دارد. فرد می تواند به طور معمول با اردتودنسی ثابت بماند، اما باید برخی از غذاها و نوشیدنی ها مانند نوشیدنی های گازدار، آب نبات های سخت، آدامس و دیگر غذاهای چسبناک اجتناب شود.

نمونه هایی از لوازم ثابت ارتودنسی عبارتند از:

پرانتز  در ارتودنسی ثابت دندان که شامل براکت ها، سیم ها و باند ها می باشد. باند ها به طور محکم اطراف دندان ها ثابت می شوند و به عنوان لنگر عمل می کنند، در حالی که براکت معمولا به جلوی دندان متصل می شوند.

سیم ها به شکل یک قوس از طریق براکت عبور می کنند. به عنوان سیم قوس تنگ می شود، تنش به دندان ها اعمال می شود. با گذشت زمان، باعث حرکت دندان ها و قرار گیری در موقعیت مناسب می شود.

راه های ارتباطی با  درمانگاه خیریه صدر
شماره تماس : ۵۵۶۲۹۵۶۷

پیج
اینستاگرام درمانگاه صدر

ارتودنسی متحرک دندان

این ممکن است مورد استفاده برای درمان مشکلات جزئی و یا اصلاح کمی در دندان ها شود.

ارتودنسی متحرک فقط هنگام تمیز کردن، خوردن یا باید از دهان خارج شود. بعضی اوقات ارتودنتیست ها ممکن است به بیمار توصیه کنند که آنها را در فعالیت های خاص مانند بازی یا دوچرخه سواری استفاده نکند.

ارتودنسی نامرئی دندان

بسیاری ار افراد برای ایجاد مشکل در زیبایی تمایلی به استفاده از ارتودنسی دندان ندارند، برای این افراد ارتودنسی نامرئی ایجاد شده است تا بدون نمایش بتوانند از آن استفاده کنند.

عوارض استفاده از ارتودنسی دندان

استفاده از ارتودنسی دندان معمولا یک روش بی خطر می باشد . اما در ابتدای استفاده از این روش ممکن است در دهان خراش هالیی ایجاد شود که در مدت چنذد روز با عادت که به شرایط جدید رفع می گردد.

نتیجه گیری

یکی از روش هاغی رفع ناهنجاری ها و فاصله بین دندان، استفاده از روش ارتودنسی دندان می باشد که توسط دندانپزشک مجرب باید انجام شود. این روش باعث رفع فاصله ببن دندان ها، هماهنگ کردن دندان ها در یک ردیف ، بهبود گفتار یا توانایی جویدن ، تقویت سلامت دراز مدت لثه ها و دندان ها، جلوگیری از سایش بیش از حد طولانی مدت و یا آسیب دندان می شود.

بذرای انجام خدمات دندانپزشکی می توانید به بهترین کلینیک دندانپرشک در جنوب تهران مراجعه نمایید.

سایر مطالب

درمان زگیل تناسلی

درمان سرطان سینه

ناباروری در زنان

پاسخ

نوزده − 17 =