بلیچینگ دندان در جنوب تهران

بلیچینگ دندان در جنوب تهران

یکی از راهکار های رایج و امروزی که به زیبایی هرچه بیشتر دندان ها کمک می کند ، بلیچینگ دندان است . آیا استفاده از روش بلیچینگ دندان عوارض دارد ؟ مزایا انجام بلیچینگ دندان چیست ؟ برای پاسخ به سوالات خود با ادامه مطلب همراه باشید .

بلیچینگ دندان در جنوب تهران

بلیچینگ دندان در جنوب تهران

بلیچینگ دندان در جنوب تهران

یکی از روش های مناسب برای تغییر رنگ دندان ها استفاده از بلیچینگ دندان می باشد . عوامل مختلفی باعث تغییر رنگ دندان ها می شود . افراد برای تغییر این رنگ ها از بلیچینگ دندان استفاده می کنند .

در این روش عیوب ظاهری دندان از جمله بدرنگی ها و رنگدانه هایی که با گذشت زمان منجر به تغییر در رنگ دندان می شود ، رفع می گردد و دندان ها زیبا تر و سفید تر می شوند .

با افزایش سن رنگ دندان ها تغییر می کند، که این تغییر در رنگ در اثر رسوخ رنگدانه ها به مینای دندان که ساختاری لوله ای شکل است ، با ایجاد تغییر در مواد معدنی عاج دندان، صورت می گیرد .

بطور معمول دندان در این حالت رنگ زرد به خود می گیرد .

تغییر رنگ دندان در برخی افراد منشا ژنتیکی دارد و به دلایل مادرزادی رنگ مناسبی ندارد .

سفیدی دندان ها و شفافیت آن بر جوانی و زیبایی دندان ها اثر حایز اهمیت است و تاثیرمستقیم بر زیبایی چهره ی فرد و لبخند او دارد .

اگر دندان روکش و یا ایمپلنت شده باشد ، بلیچینگ دندان روی آن انجام نمی پذیرد .

انواع بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان به دو روش بلیچینگ دندان  در خانه و بلیچینگ در مطلب انجام می شود .

روش بلیچینگ در منزل ، یک ژل با غلظت کم در اختیار بیمار قرار داده می شود . این روش ماندگاری بالایی ندارد و مقدار زیادی دندان ها را سفید نمی کند .

روش بلیچینگ دندان در مطلب توسط دندانپزشک انجام می شود . محلول سفید کننده روی دندان ها قرار می گیرد این ماده غلظت بالایی دارد و دندانپزشک از برخورد آنها با لثه ها جلوگیری می کند . در برخی روش ها دندانپزشک برای نتیجه بهتر از لیزر نیز استفاده می کند .

مزیت ها و عوارض بلیچینگ کردن دندان

از مواد شیمیایی برای بلیچینگ کردن دندان ها و سفید شدن آنها استفاده می شود. یک ماده ی مورد استفاده در این زمینه پراکسید هیدروژن (که سبب تغییر در رنگ دندان می شود) نام دارد .

رنگدانه های ایجاد شده در هرم های مینایی با اثر مواد شیمیایی بلیچینگ اکسید می شوند و به مرور زمان با رسوب کردن این مواد به لایه ی زیرین مینا که عاج دندان نام دارد سبب تغییر رنگ و سفید شدن آن می شود .

بلیچینگ انواع مختلفی دارد ومواد شیمیایی مورد استفاده در آن و غلظت و مقدار مصرفی آن نیز متغیر است .

کلینیک صدر ، یکی از بهترین کلینیک دندانپزشکی در جنوب تهران می باشد . جهت دریافت مشاوره از دندانپزشک های کلینیک صدر می توانید با شماره۵۵۶۱۷۱۷۰  تماس حاصل نمایید .

مواردی که در بلیچینگ دندان باید مورد توجه قرار داد

  • بلیچینگ دندان به دلیل ارتباط مستقیم با زیبایی دندان ها اهمیت ویژه ای دارد و به همین منظور انتخاب دکتر مجرب و کار بلد و تکنیک مناسب برای انجام این عمل باید مورد توجه قرار گیرد .
  • بلیچینگ دندان عمل دایمی محسوب نمی شود و بعد از بلیچینگ دندان نیاز است در فاصله زمانی مناسب و مورد نیاز، ترمیم و یا مجدد تکرار شود .

مدت زمان ترمیم و تکرار بلیچینگ به عوامل متفاوی همچون بهداشت فردی، مواد غذایی مورد استفاده و … مرتبط است و می تواند بین چند هفته تا چند سال متغیر باشد .

  • در روش بلیچینگ دندان را نمی توان به طور قطعی پیش بینی نمود . مهارت و مواد مورد استفاده در این روش تاثیر بسیاری در نتیجه نهایی دارد .

هزینه بلیچینگ دندان

برای برآورد هزینه بلیچینگ دندان ابتدا باید به دندانپزشک خوب مراجعه نمایید . بعد از مراجعه دندانپزشک وضعیت دندان های شما را بررسی می کند و سپس با توجه به شرایط آنها هزینه انجام بلیچینگ دندان مشخص می شود .

کاندیدای مناسب برای بلیچینگ دندان

افرادی که به دلیل افزایش سن و یا مصرف مواد غذایی و عدم رعایت بهداشت دچار تغییر رنگ در دندان خود شده اند می توانند از روش بلیچینگ دندان برای تغییر رنگ دندان استفاده نمایند .

افراد سیگاری و کسانی که مدام از نوشیدنی هایی مانند قهوه استفاده می کنند باید بدانند که ماندگاری این روش برای آنها زیاد نمی باشد .

بخش های مختلف کلینیک صدر

دندانپرشکی

سونوگرافی

گوش ، حلق و بینی

پوست ، مو و زیبایی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر ، گروه مدیریت سایت کلینیک صدر

پاسخ

دوازده + 16 =

Call Now Button