بلیچینگ دندان در جنوب تهران

بلیچینگ دندان در جنوب تهران

یکی از راهکار های رایج و امروزی که به زیبایی هرچه بیشتر دندان ها کمک می کند ، بلیچینگ دندان است . آیا استفاده از روش بلیچینگ دندان عوارض دارد ؟ مزایا انجام بلیچینگ دندان چیست ؟ برای پاسخ به سوالات خود با ادامه مطلب همراه باشید .

بلیچینگ دندان در جنوب تهران

بلیچینگ دندان در جنوب تهران

بلیچینگ دنداندر جنوب تهران

یکی از روش های مناسب برای تغییر رنگ دندان ها استفاده از بلیچینگ دندان می باشد . عوامل مختلفی باعث تغییر رنگ دندان ها می شود . افراد برای تغییر این رنگ ها از بلیچینگ دندان استفاده می کنند .

در این روش عیوب ظاهری دندان از جمله بدرنگی ها و رنگدانه هایی که با گذشت زمان منجر به تغییر در رنگ دندان می شود ، رفع می گردد و دندان ها زیبا تر و سفید تر می شوند .

با افزایش سن رنگ دندان ها تغییر می کند، که این تغییر در رنگ در اثر رسوخ رنگدانه ها به مینای دندان که ساختاری لوله ای شکل است ، با ایجاد تغییر در مواد معدنی عاج دندان، صورت می گیرد .

بطور معمول دندان در این حالت رنگ زرد به خود می گیرد .

تغییر رنگ دندان در برخی افراد منشا ژنتیکی دارد و به دلایل مادرزادی رنگ مناسبی ندارد .

سفیدی دندان ها و شفافیت آن بر جوانی و زیبایی دندان ها اثر حایز اهمیت است و تاثیرمستقیم بر زیبایی چهره ی فرد و لبخند او دارد .

اگر دندان روکش و یا ایمپلنت شده باشد ، بلیچینگ دندان روی آن انجام نمی پذیرد .

انواع بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان به دو روش بلیچینگ دندان  در خانه و بلیچینگ در مطلب انجام می شود .

روش بلیچینگ در منزل ، یک ژل با غلظت کم در اختیار بیمار قرار داده می شود . این روش ماندگاری بالایی ندارد و مقدار زیادی دندان ها را سفید نمی کند .

روش بلیچینگ دندان در مطلب توسط دندانپزشک انجام می شود . محلول سفید کننده روی دندان ها قرار می گیرد این ماده غلظت بالایی دارد و دندانپزشک از برخورد آنها با لثه ها جلوگیری می کند . در برخی روش ها دندانپزشک برای نتیجه بهتر از لیزر نیز استفاده می کند .

مزیت ها و عوارض بلیچینگ کردن دندان

از مواد شیمیایی برای بلیچینگ کردن دندان ها و سفید شدن آنها استفاده می شود. یک ماده ی مورد استفاده در این زمینه پراکسید هیدروژن (که سبب تغییر در رنگ دندان می شود) نام دارد .

رنگدانه های ایجاد شده در هرم های مینایی با اثر مواد شیمیایی بلیچینگ اکسید می شوند و به مرور زمان با رسوب کردن این مواد به لایه ی زیرین مینا که عاج دندان نام دارد سبب تغییر رنگ و سفید شدن آن می شود .

بلیچینگ انواع مختلفی دارد ومواد شیمیایی مورد استفاده در آن و غلظت و مقدار مصرفی آن نیز متغیر است .

کلینیک صدر ، یکی از بهترین کلینیک دندانپزشکی در جنوب تهران می باشد . جهت دریافت مشاوره از دندانپزشک های کلینیک صدر می توانید با شماره55617170  تماس حاصل نمایید .

مواردی که در بلیچینگ دندان باید مورد توجه قرار داد

  • بلیچینگ دندان به دلیل ارتباط مستقیم با زیبایی دندان ها اهمیت ویژه ای دارد و به همین منظور انتخاب دکتر مجرب و کار بلد و تکنیک مناسب برای انجام این عمل باید مورد توجه قرار گیرد .
  • بلیچینگ دندان عمل دایمی محسوب نمی شود و بعد از بلیچینگ دندان نیاز است در فاصله زمانی مناسب و مورد نیاز، ترمیم و یا مجدد تکرار شود .

مدت زمان ترمیم و تکرار بلیچینگ به عوامل متفاوی همچون بهداشت فردی، مواد غذایی مورد استفاده و … مرتبط است و می تواند بین چند هفته تا چند سال متغیر باشد .

  • در روش بلیچینگ دندان را نمی توان به طور قطعی پیش بینی نمود . مهارت و مواد مورد استفاده در این روش تاثیر بسیاری در نتیجه نهایی دارد .

هزینه بلیچینگ دندان

برای برآورد هزینه بلیچینگ دندان ابتدا باید به دندانپزشک خوب مراجعه نمایید . بعد از مراجعه دندانپزشک وضعیت دندان های شما را بررسی می کند و سپس با توجه به شرایط آنها هزینه انجام بلیچینگ دندان مشخص می شود .

کاندیدای مناسب برای بلیچینگ دندان

افرادی که به دلیل افزایش سن و یا مصرف مواد غذایی و عدم رعایت بهداشت دچار تغییر رنگ در دندان خود شده اند می توانند از روش بلیچینگ دندان برای تغییر رنگ دندان استفاده نمایند .

افراد سیگاری و کسانی که مدام از نوشیدنی هایی مانند قهوه استفاده می کنند باید بدانند که ماندگاری این روش برای آنها زیاد نمی باشد .

بخش های مختلف کلینیک صدر

دندانپرشکی

سونوگرافی

گوش ، حلق و بینی

پوست ، مو و زیبایی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر ، گروه مدیریت سایت کلینیک صدر

پاسخ

یازده + 10 =