بارداری های پر خطر

بارداری های پر خطر

گاهی بارداری هم برای مادر و هم برای جنین خطر ناک می باشد، بنابراین جزء بارداری های پر خطر شناخته می شوند. گاهی بانوان قبل از بارداری نیز در خطر می باشند. بنابراین بهتر است تحت نظر متخصص زنان و زایمان قرار گیرند.

بارداری های پر خطر

بارداری های پر خطر

بارداری های پر خطر

همانطور که اشاره شد برخی از مادران به لایل مختلف و وجود برخی از بیماری ها در رده بارداری های پر خطر قرار می گیرند. با مراجعه به یک پزشک می توانند تمام طول بارداری خود را بدون داشتن استرس سپری کنند.

برخی از بارداری های پر خطر

برخی از موارد می باشند که خطرات بارداری را افزایش می دهند. از جمله :

اضافه وزن

افزایش وزن بسیار زیاد باعث ایجاد مشکلات فراوان در بارداری می شود. این افراد می توانند با یک رژیم غذایی قبل از بارداری وزن خود را در حد نرمان نگه دارند.

سن بارداری

احتمال خطر در زنان کم سن و یا بارداری در سنین بالا بسیار بیشتر می باشد . این افراد باید مدام برای معاینه به پزشک خود مراجعه کنند و تحت نظر قرار گیرند.

دیابت

یکی از مهم ترین خطراتی که در بارداری وجود دارد، بیماری دیابت در مادران است .

خطرات دیابت در بارداری

این مشکل عوارض بسیاری ایجاد می کند. از جمله از بین رفتن قلب جنین، افزایش وزن در جنین در ابدراری که باعث ایجاد مشکل در بارداری طبیعی می شود.

بعد از ابتلا به دیابت باردای چه باید کرد؟

باید به طور مدام تحت نظر متخصص زنان و زایمان قرار گیرند. داشتن رژیم غذایی، کم شدن مصرف مواد قندی و … از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در این افراد می باشد.

فشار خون بالا

یکی دیگر از مشکلات مهم که گاهی قبل از بارداری در مادر وجود داشته و گاهی نیز در هنگام بارداری رخ می دهد ،فشار خون بالا است.

دلایل ایجاد فشار خون بالا در بارداری

اضافه وزن

عدم تحرک مناسب

استعمال دخانیات در بارداری

استفاده از نوشیدنی های الکل دار

سابقه خانوادگی این بیماری

سن بالای ۴۰ سالگی

استفاده از روش IVF

انواع فشار خون در دوره‌ی بارداری
فشار خون مزمن

مادرانی که قبل از بارداری به فشار خون مبتلا شده اند در رده فشار خون مزمن قرار دارند. گاهی نیز فشار خون در ۵ ماهگی ابتدای بارداری مشاهده می شود که به آن نیز فشار خون مزمن گفته می شود.

فشار خون بارداری

این فشار خون بعد از هفته ۵ در بادراری مشخص می شود. بعد از زایمان نیز رفع می گردد. این فشار خون ممکن است درد در زایمان طبیعی را افزایش دهد.

HIV

مادرانی که دچار ویروس های مقاربتی هستند، برای پیشگیری از انتقال ویروس به جنین باید تحت نظر باشند و از زایمان سزارین استفاد کنند.

بارداری های چند قلویی

بارداری های چندقلویی خطرات بسیاری برای مادران ایجاد می کند که باید مدام تحت نظر باشند.

جهت دریافت مشاوره از پزشک داخلی درمانگاه خیریه صدر می توانید با شماره ۵۵۶۲۹۵۶۷ تماس حاصل نمایید .
پیج
اینستاگرام درمانگاه صدر

نتیجه گیری

اگر یکی از مشکلات ذکر شده را دارای می باشید جهت پیشگیری از خطرات ناشی از بارداری می توانید تحت نظر متخصص زنان قرار بگیرید تا به بهترین شکل مراقتب های لازم به شما اطلاع داده شود.

سایر مطالب

درمان زگیل تناسلی

درمان سرطان سینه

ناباروری در زنان

پاسخ

چهارده + 17 =