انواع ارتودنسی دندان

انواع ارتودنسی دندان

یکی از روش های درمان برای رفع بهم ریختگی و رفع فاصله بین دندان ها استفاده از ارتودنسی دندان می باشد . اما این روش درمانی به چه صورت می باشد ؟ انواع ارتودنسی دندان چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟  بهترین نوع ارتودنسی دندان کدام است ؟

انواع ارتودنسی دندان

انواع ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان یکی از روش های مناسب و درمانی می باشد که به  وسیله آن برهم ریختگی های دندان برطرف می شود .

انواع درمان های ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان به سه روش کلی صورت گیرد . انتخاب هر کدام از روش ها به شرایط دندان ها و همچنین نظر دندانپزشک شما بستگی دارد .

ارتودنسی ثابت

در این نوع ارتودنسی، بعد از قرار گیری بر روی دندان ها، بیمار قادر به جداسازی آن ها از سطح دندان های خود نمی باشد . اما در برخی از موارد اورژانسی امکان برداشتن آن ها از روی دندان ها وجود دارد .

ارتودنسی متحرک

این نوع از ارتودنسی دندان، همان طور که از نام آن مشخص است قابل جا به جایی و برداشتن است . این نوع ارتودنسی دندان برای کودکان بین ۷ تا ۱۲ سال بسیار مناسب می باشد . اما گاهی نیز ممکن است از این روش برای بزرگسالان استفاده شود . این روش نسبت به ارتودنسی ثابت دارای کارایی کمتری می باشد . از این نوع ارتودنسی برای ترک مکیدن انگشت، اصلاح و رفع مشکلات مربوط به کمبود فضا، رفع مشکلات اسکلتی و … مورد استفاده قرار می گیرد .

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی که امروز مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و ظاهر نامناسب برای افراد ایجاد نمی کند . در واقع یک روش مناسب برای افرادی است که به دلیل فرم ارتودنسی قادر به انجام این روش نمی باشند . ارتودنسی نامرئی به سه روش قابل استفاده می باشد .

ارتودنسی دندان، براکت ها بر روی قسمت پشت دندان ها قرار می گیرند .

از یک پلاک شفاف بر روی دندان ها استفاده می شود .

آیا می توان ارتودنسی برای یک یا دو دندان استفاده نمایند ؟

بله ، با استفاده از پلاک هایی که متحرک هستند می توان برای رفع مشکلات یک یا دو دندان استفاده نمود . شایان ذکر است که همکاری بیمار با دندانپزشک از اهمیت بالایی برخوردار است .

دندان های کشیده شده در ارتودنسی نیاز به کاشت ایمپلنت دارند ؟

خیر ، دندان هایی مه در ارتودنسی به علت کمبود فضا کشیده می شوند به مرور و در طی دوره درمان فاصله های آن ها برطرف می شوند و نیاز استفاده از ایمپلنت نمی باشد .

چه مدت زمان باید ارتودنسی در دندان باقی بماند ؟

مدت زمان با توجه به شرایط موجود در دندان ها برای هر فرد متفاوت است . ممکن است بین ۱و نیم سال تا دو سال نیاز به استفاده از ارتودنسی وجود داشته باشد .

مراجعه به پزشک یعد از درمان ارتودنسی

برای دریافت نتیجه بهتر از ارتودنسی دندان خود بهتر است در زمان های اطلاع داده شود توسط به پزشک برای معاینه و بررسی شرایط حتما مراجعه نمایید .

همچنین شما می توانید مقاله بلیچینگ دندان را ملاحظه نمایید .
جهت دریافت مشاوره از پزشکان درمانگاه صدر با شماره ۵۵۶۲۹۵۶۷ تماسص حاصل نمایید

  پیج اینستاگرام درمانگاه صدر

پاسخ

نه + 6 =