آزمایشگاه ژنتیک در جنوب تهران

آزمایشگاه ژنتیک در جنوب تهران

بسیاری از مردم کاربرد آزمایش های ژنتیک را نمی دانند . در حال حاضر یکی از آزمایش های مهم قبل از ازدواج  ، آزمایش ژنتیک می باشد  . اما چگونه این آزمایش انجام می شود ؟ آیا آزمایشگاه ژنتیک در جنوب تهران وجود دارد ؟ با ادامه مطلب همراه باشید .

آزمایشگاه ژنتیک در جنوب تهران

آزمایشگاه ژنتیک در جنوب تهران

آزمایش ژنتیک

در آزمایش ژنتیک بسیاری از مشکلات مشخص می شود که باعث جلوگیری از بدنیا آمدن کودک با مشکلات مادرزادی است  .

کاندیدای آزمایش ژنتیک

برای اینکه پی ببریم زوجی نیاز به آزمایش ژنتیک دارند و یا خیر باید به مشاوره مراجعه کنیم  . این مشاوره توسط پزشک متخصص ژنتیک صورت می گیرد  و بعد از مشاوره مشخص می شود که نیاز  به آزمایش ژنتیک می باشد و یا خیر  ؟

هزینه آزمایش ژنتیک

برخی از آزمایش های ژنتیک با دفترچه قابل انجام می باشند  . برخی دیگر مانند آزمایش هایی که از بدنیا آمدن کودک با مشکل عقب ماندگی ذهنی جلوگیری می کند نیز دارای هزینه بالایی نمی باشند  . بنابراین در صورتی کع نیاز به انجام آزمایش ژنتیک دارید ابتدا به مشاره مراجعه نمایید تا در صورت تشخیص  پزشک هزینه های شما نیاز محاسبه شود  .

توجه داشته باشید که انجام آزمایش ژنتیک بسیار حائز اهمیت می باشد . همچنین قبل از مراجعه برای مشاوره ژنتیک ، بهتر است که آزمایشگاه دقیق برای انجام آزمایش مود نظر را پیدا کنید .
آزمایشگاه ژنتیک درمانگاه صدر یکی از بهترین آزمایشگاه ژنتیک در جنوب تهران می باشد . جهت انجام هر گونه مشاوره ژنتیک با شماره تماس ۰۲۱۵۵۶۲۹۵۶۷ حاصل نمایید

کات مهم در رابطه با آزمایش ژنتیک

یکی از مواردی که باید به آن توجه نمود ضروری بودن آزمایش های ژنتیک در ازواج ها می باشد  .

در ازواج های فامیلی انجام چند آزمایش ژنتیک الزامی می باشد  .

این آزمایش که با روی یک نمونه کوچک از بافت خون انجام می شود  مشخص می کند که آیا فرزند و همسر شما دارای اختلالات ارثی هستند یا خیر  ؟

همچنین با انجام آزمایش های ژنتیک پزشکان می توانند نقض در برخی از ژن ها را یافته و بررسی نمایند  .

آزمایشگاه-ژنتیک-در-جنوب-تهران

آزمایشگاه-ژنتیک-در-جنوب-تهران

مناسب ترین زمان انجام آزمایش ژنتیک

بهترین زمان برای مشاوره و انجام آزمایش ژنتیک قبل از ازدواج می باشد  .

گاه ممکن است این آزمایش در دوره قبل بارداری ، باردی و حتی بعد زایمان هم صورت بگیرد  .

این آزمایش از بدنیا آمدن نوزادانی با مشکلات ژنتیکی به حد چشم گیری جلوگیری می کند  .

ازدواج فامیلی

ازدواج فامیلی و مشکلات آن از رایج ترین مشکلات در کشور ما شناخته شده است . به طوری که از هر ۴۰۰ الی ۵۰۰ نوزاد متولد شده یک نفر به بیماری متابولیک مبتلا می شوند  .

این باور غلطی است که می گویند به دلیل ازدواج های متعدد در فامیل و بدنیا آمدن فرزندان سالم دیگر افراد نیاز به آزمایش ندارند . هر انسانی ۷ الی ۸ ژن ناقص دارد که در ازدواج با افراد غریبه امکان قرارگیری این ژن ها حدود ۲ درصد می باشد  . در صورتی که آمار این ژن ها در ازدواج های فامیلی ۳ الی ۴ برابر این آمار می باشد  . بنابراین استفاده از این آزمایش قبل از ازدواج برای کسانی که فامیل هستند بسیار مناسب می باشد .

بخش های مختلف کلینیک صدر

دندانپرشکی

سونوگرافی

گوش ، حلق و بینی

پوست ، مو و زیبایی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر ، گروه مدیریت سایت کلینیک صدر

پاسخ

پنج + بیست =